Латвийската дизайнерка Тамара Ориола използва в произведенията си неизползваема дървесна суровина – борови иглички. Тя създава биоразложим текстил, табуретки и килими от бор.
Нейният проект получил названието «Горска вълна» (Forest Wolf). Това е елегантна серия от биоразложими килими и столове, направени без използване на лепило и обков. Дизайнерката е изследвала потенциала на милиарди борови иглички, останали от горската промишленост и е решила, че сухите игли могат да бъдат прекрасна алтернатива на всички видове влакна, включително памучното и кокосовото. Тя ги превръща в хартия, текстил и композитни плочи, които после използва за производство на мебели. Процесът на превръщане на дървесния отпадък в нова суровина за приложение в различни области се състои от няколко етапа, но всеки от тях е стандартна технология и не изисква специални методи на производство. Етапите са: събиране, сушене, раздробяване, накисване, запарване, разресване, изплитане и пресоване на иглите за приятни и ароматни конструкции.
Преди няколко години дизайнери от Великобритания също са опитвали да се заемат с производство на биоразложими мебели. Представените от тях образци са били направени от материали, които при изтичане срока на употреба напълно се разлагат с помощта на микроорганизми. Те постигнали това, като заменили пластмасата с растителни компоненти. Така те изработили малък шкаф, направен от плочи от царевица и лен. Не се знае нищо за продължението на тези разработки.