Явно да. Това е новата норма на обитание – от Америка до Китай.
Кулата MyMicro NY в Манхатън, първият висок клас жилищни площи в Голямата ябълка, се състои изключително от малки апартаменти.
В Лондон, където има висок дефицит на бюджетни жилища, са много популярни преносимите „автономни′′ апартаменти Koda на естонското архитектурно студио Kodasema.
Холандската фирма DUS предлага осемметрови къщи, отпечатани на 3D принтер.
Шведското Studiomama проектира апартаменти на 13 квадратни метра.
В Москва за първи път се предлагат жилища на 11 квадрата.
Създателите на микрожилища възстановяват гаражи и водни кули, окачват малки кошари на фасадите на къщите, под мостовете, в тесните промеждутъци на историческите сгради. Трябва да има място за всички в бъдещия свят.
Бурен е ръстът на мегаполисите, бързо трябва да се намират решения в безизходицата. Трябва да се научим да използваме неизползвани ресурси и райони в границите на настоящите градове, особено след като технологичният напредък и развитието на ергономията дават възможност за удобно организиране на живота дори и в малко пространство.
ПРОЧЕТЕТЕ СЪЩО: СПЕСТЯВАЩИТЕ ПРОСТРАНСТВО МЕБЕЛИ НА CLEI
Малкият апартамент се свързва с бедност. Хората сами избират дали да живеят скромно, но в историческия център. Но истината е, че с напредъка на технологиите жилището не се нуждае от обширно пространство, за да осигурява необходимия комфорт. Когато цялата библиотека се побира на флашка, а леглото се прибира в шкафа, можете да се настаните и на няколко квадрата.
Източник: СПИСАНИЕ ДМТ