Да, дигиталният свят предлага почти неизчерпаеми разнообразни възможности. Специално в областта на социалните медии все още се усеща екстремна бърза промяна.
Платформи, които днес са все още търсени и актуални, утре могат да останат неизползвани. Но въпреки това в тази област има няколко наложили се формати, които предприятията и потребителите използват за целите си. При все това вместо любопитство, там се забелязва по-скоро отхвърляне.
Много от предприятията са пробвали да прилагат различни методи и често след първоначалната еуфория са се връщали обратно към реалността. Това се дължи на фактът, че социалните медийни платформи си имат собствени правила. Все пак съществува предпоставка, която се отнася до всички активности в мрежата: социалната медия е диалог, а не монолог. Това означава, че става въпрос за комуникация, а не за обикновена реклама.
Отново и отново се срещат неплодотворни действия в мрежата, като например представяне на кухненски мебели, при които предприятието просто качва проспекта си или се прилага класическият маниер, при който рекламата просто се поставя онлайн. За уебстраницата това до някъде е оправдано, защото на нея не става въпрос за диалог. Но за социалните мрежи това не така.
За това съветът е – при използване на социалните медии да си представим, че за първи път сме в непознат град. Когато не познаваме никого, можем да направим различни неща, за да се запознаем с нови хора. Възможно е да се включим към различни местни сдружения, може да се потърсят съмишленици в някакво хоби и така да се установят запознанства и да се изградят нови контакти. Така целенасочено се изграждат контакти, които да функционират.
Когато към това се включат онлайн връзките , при което например се коментира цвета на новата кухня, тогава проличава, че социалната мрежа функционира перфектно. Това е съвсем друг подход, отколкото в досега познатите медии.
Източник: СПИСАНИЕ ДМТ